Svensk Keramikhistoria: Från 1700-tal till Idag | Fysiska kurser
top of page

Svensk Keramikhistoria: Från 1700-tal till Idag

ons 06 nov.

Göteborgs Auktionsverk

Keramik återfinns i olika former, färger och uttryck i varje hem. Hur ser Sveriges senare keramiska historia ut? Vilka fabriker och konstnärer var verksamma? Lär dig skilja på olika material och möt en intressant och spännande svensk kulturhistoria från 1700-talet till idag.

Tid & plats

06 nov. 2024 18:00 – 19:30

Göteborgs Auktionsverk, Banehagsgatan 20, 414 51 Göteborg, Sverige

Om kursen

Vi bjuder även på kanapéer från Ankarsmedjan Social.  Din föreläsare är Maria Öhman.

Varmt välkomna till en kväll på Göteborgs Auktionsverk.

Biljetter

  • Keramik

    Plats: Göteborgs Auktionsverk, Banehagsgatan 20, 414 51 Göteborg. Datum & klockslag: Onsdag 6 november 2024. Kl. 18:00 – 19:30. Pris: 450 SEK inkl. moms. Kanapéer ingår.

    450,00 kr

Totalt

0,00 kr

Dela den här kursen

© Copyright Auctionet Academy 2020

bottom of page